Learning Outdoors, Learning for Life

W 2019 nasza szkoła otrzymała grant na realizację projektu programu Erasmus+ Akcji KA2 „Learning Outdoors, Learning for Life”. W tym projekcie nasi uczniowie i nauczyciele będą współpracowali z trzema zagranicznymi szkołami ze Zjednoczonego Królestwa, z Danii, z Hiszpanii i ze Szwecji. Koordynatorem projektu jest szkoła z Anglii – Lanchester EP Primary School. We współpracy z tą szkołą z sukcesem zrealizowaliśmy jeden z poprzednich projektów Erasmus+.

Pojęcie Outdoor education odnosi się do szerokiego spektrum edukacyjnych działań na świeżym powietrzu. Założeniem projektu jest samodzielne zdobywanie wiedzy, eksperymentowanie i czynienie obserwacji w naturalnym środowisku, gdzie natura jest środkiem, tłem oraz pretekstem do uczenia się. Temat projektu koresponduje również z zainteresowaniami i działaniami szkoły w zakresie tematów ekologicznych i działań prozdrowotnych. Projekt stworzy możliwość interdyscyplinarnej i międzynarodowej nauki, gdyż uczniowie i nauczyciele będą współpracowali i działali w międzynarodowych grupach. Projekt stwarza też możliwość zapoznania się z kulturą krajów europejskich - nauczyciele i uczniowie będą mieli okazję odwiedzić zagraniczne szkoły i wziąć tam udział w lekcjach.
Realizacja działań jest przewidziana na dwa lata od 2019 do 2022 roku.

Projekt jest skierowany do młodszych uczniów naszej szkoły (klasy 1 – 5) i jest w większości finansowany z funduszy unijnych.
Koordynatorem projektu jest pani Alicja Citko.

Strona projektu:

Nasze działania w ramach projekt w latach 2019-2021