Świąteczne przygotowania

W świetlicy ostatni tydzień przed wiosenną przerwą świąteczną spędziliśmy intensywnie. Dzieci malowały, rysowały i wydrapywały kurczaczki, pisanki, koszyczki i baranki. Wykonywały wielkanocne prace plastyczne wykorzystując technikę sgraffito oraz malowania wodą. Nie zabrakło cieszących się nieustającą popularnością łamigłówek typu "find and colour" oraz "roll and draw" oczywiście z motywami świątecznymi. Czytając wybrane artykuły ze Świerszczyka poznawaliśmy zwyczaje wielkanocne panujące w różnych krajach i porównywaliśmy je ze znajomymi dzieciom tradycjami. Mijający tydzień podsumowaliśmy rozmową o rodzinnym wymiarze świąt i o tym co dla dzieci jest w tym okresie najważniejsze.

Wszystkim wychowankom oraz ich rodzinom życzymy niniejszym spokojnego (lub aktywnego, w zależności od potrzeb) odpoczynku w gronie najbliższych.