Kurs języka angielskiego w mieście Brighton

W połowie września (11-23.09.2022r) dwie nauczycielki naszej szkoły p. Agnieszka Masłowiecka i p. Barbara Patejczuk uczestniczyły w kursie języka angielskiego w mieście Brighton. Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu Erazmus+/ POWER „Ucząca się szkoła”. Zajęcia języka angielskiego odbywały się w szkole CASTLE SCHOOL, która zapewniła wspaniałą kadrę nauczycielską, niezwykle atrakcyjne metody nauczania i bardzo przyjazną atmosferę.

Uczestnictwo w kursie wpłynęło znacząco na wzrost poziomu kompetencji porozumiewania się w języku angielskim, poprawę płynności i poprawności mówienia, nabranie większej pewności siebie w komunikacji w języku obcym, przełamanie bariery językowej, wykorzystanie języka w autentycznych warunkach- czemu najbardziej służył wolny czas spędzony po zajęciach w szkole.

Brighton to piękne miasto w południowej Anglii położone nad kanałem La Manche w pobliżu malowniczych klifów i pięknych zabytkowych miasteczek. Bliskość angielskiej stolicy pozwoliła na odbycie całodniowej wycieczki i obejrzenie najpiękniejszych londyńskich zabytków.