Cykl wydarzeń poświęconych obchodom Święta Niepodległości

W dniach 9-10 listopada 2022r. w naszej szkole odbył się cykl wydarzeń poświęconych obchodom Święta Niepodległości. We środę naszą szkołę zaszczycił swoją obecnością szczególny gość - Pan Zenon Puchalski. Ponad 80 lat temu jako 8-letni chłopiec wraz całą swoją rodziną był deportowany przez Sowietów w głąb ZSRR. Jego niezwykłej opowieści wysłuchali uczniowie klas ósmych. Następnego dnia, we czwartek 10 listopada, odbyła się uroczysta akademia dla klas 4-7. Uczniowie i nauczyciele wraz ze szkolnym chórem, prowadzonym przez Panią wicedyrektor Jolantę Gwiazdowską, śpiewali znane patriotyczne pieśni. Na scenie z wierszami i interesującymi wypowiedziami wystąpili uczniowie kl. 6b, przygotowani przez Pana Jerzego Sulżyka, nauczyciela historii. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu polskiego o godzinie 11.11.